Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • ,,Odblask to nie obciach to Twoje bezpieczeństwo”

  Kampania informacyjna - edukacyjna Straży Miejskiej Myślenice adresowana dla dzieci i młodzieży ,,Odblask to nie obciach to Twoje bezpieczeństwo”

       Nosić odblaski jest ,,cool”przekonują dzieci i młodzież myśleniccy strażnicy miejscy. To właśnie z inicjatywy Straży Miejskiej Myślenice zainicjowana została kampania informacyjno – edukacyjna, której głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych a zwłaszcza młodych ludzi.

       Realizowane działania mają dwa zasadnicze filary tj. informacja, edukacja oraz systematyczne wyposażanie w darmowe odblaski uczestników ruchu drogowego (uczniów). Działania te również mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu kołowym oraz realnie poprawić bezpieczeństwo samych pieszych. Ideą przewodnią jest również zainicjowanie dyskusji wśród młodych by odblaski nie stanowiły ,,obciachowego” elementu garderoby bądź stereotypowego - postrzeganego odblasku jako niepotrzebnego gadżetu.

       Systematyczne przekazywanie bezpośrednio gratisowych odblasków dzieciom i młodzieży na mieć miejsce w trakcie ,,Odblaskowego patrolu”na terenie Miasta i Gminy Myślenice, w miejscach najczęściej uczęszczanych ( m.in. Rynek Myślenicki, okolice placówek oświatowych, osiedle 1000 lecia, dworce PKS i BUS oraz tereny wokół galerii handlowych). Akcja ta trwać będzie w okresie zimowo – wiosennym na przełomie 2017- 2018 i będzie miała charakter cykliczny.

 • „Program dla szkół”

  Szanowni Państwo,

  W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi ilości porcji owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach „Programu w szkole” prosimy o przekazanie poniższych informacji rodzicom dzieci uczęszczających do prowadzonej przez Państwa szkoły podstawowej.

  Uprzejmie informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 został uruchomiony nowy „Program dla szkół” w miejsce dotychczas realizowanych programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I-V szkół podstawowych.

  W ramach programu dzieci mogą bezpłatnie otrzymywać owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz brać udział w działaniach edukacyjnych przeprowadzanych przez szkoły podstawowe mających poprawić wiedzę uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności i rolnictwa oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.

  Produkty owocowo-warzywne objęte programem to:

  owoce: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki

  warzywa: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, kalarepa, pomidorki

  soki: owocowe, warzywne, mieszane

  W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 4 porcje owoców i warzyw. Łączna liczba porcji owoców i warzyw otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo - warzywnego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 45. 

  Produkty mleczne objęte programem to:

  mleko białe

  jogurt naturalny

  kefir naturalny

  serek twarogowy

  W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 3 porcje mleka i przetworów mlecznych. Łączna liczba porcji mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu mlecznego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 40.

  Ponadto, przypominamy szkołom, że zgodnie z Warunkami udziału w „Programie dla szkół” za jakość owoców i warzyw lub mleka i przetworów mlecznych udostępnianych dzieciom w ramach programu odpowiedzialność ponoszą zatwierdzeni dostawcy, którzy dostarczają porcje owocowo-warzywne lub mleczne do szkół. Szkoła podstawowa uczestnicząca w programie zobowiązana jest m.in. do każdorazowego sprawdzenia ilości i jakości dostarczonych przez dostawcę produktów. W przypadku, gdy dostarczone owoce i warzywa lub mleko i przetwory mleczne nie spełniają wymagań jakościowych lub ich wygląd/zapach budzą jakiekolwiek wątpliwości dotyczące świeżości i przydatności do spożycia nie powinny zostać przyjęte przez szkołę. Szkoła ma obowiązek odmówić przyjęcia tych produktów i zgłosić taką sytuację do dostawcy i Oddziału Terenowego KOWR. Natomiast dostawca zobowiązany jest do wymiany wadliwej partii produktów.

  Jednocześnie informujemy, że szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w „Programie dla szkół” można uzyskać na stronie internetowej http://www.kowr.gov.pl/.

   

                                                                                                         Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

                                                                                        Departament Wspierania Konsumpcji

 • 02.10.2017

  Moduł Zarządzenia dyrektora został zmodyfikowany

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej w Trzemeśni
  Szkoła Podstawowa w Trzemeśni
  32-425 Trzemeśnia 250
 • 122 735 611
  122 735 598

Galeria zdjęć