• Aktualizacja danych

Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
  • Aktualizacja danych

Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
  • Półkolonia

Kreatywna Kraina Rozwoju zaprasza na organizowaną w czasie ferii zimowych półkolonię w Szkole Podstawowej w  Trzemeśni dla dzieci od 6 do 12 lat

Opiekę zapewniają doświadczeni nauczyciele

I turnus od 12. do 16. 02. 2018 r. w godz. od 8.00 do 17.00
    II turnus od 19. do 23. 02. 2018 r. w od 8.00 do 17.00

W czasie trwania turnusów w cenie jednego turnusu zaplanowano atrakcje wraz z wstępami:

Wycieczkę do Krakowa,
              Wycieczkę na sanki lub do Krakowa (zależne od pogody),
              Wycieczkę na basen w Myślenicach,
              Zajęcia na sportowe,
              Zajęcia z robotyki,
              Układanie klocków LEGO® i innych,
              Zajęcia plastyczne,
              Wyżywienie (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek).

Cena jednego turnusu to 500,00 zł.

email: kontakt@kreatywnakrainarozwoju.pl lub osobiście w sklepie Kreatywna Kraina Rozwoju,

Myślenice, os. 1000-lecia 1.
    Zapisy przyjmowane są pod nr 605 350 512,

Liczba miejsc jest ograniczona, a o rezerwacji decyduje wpłata zadatku. Zapisy trwają do 2 lutego 2018 r.

• „Program dla szkół”

Szanowni Państwo,

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi ilości porcji owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach „Programu w szkole” prosimy o przekazanie poniższych informacji rodzicom dzieci uczęszczających do prowadzonej przez Państwa szkoły podstawowej.

Uprzejmie informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 został uruchomiony nowy „Program dla szkół” w miejsce dotychczas realizowanych programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I-V szkół podstawowych.

W ramach programu dzieci mogą bezpłatnie otrzymywać owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz brać udział w działaniach edukacyjnych przeprowadzanych przez szkoły podstawowe mających poprawić wiedzę uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności i rolnictwa oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.

Produkty owocowo-warzywne objęte programem to:

owoce: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki

warzywa: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, kalarepa, pomidorki

soki: owocowe, warzywne, mieszane

W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 4 porcje owoców i warzyw. Łączna liczba porcji owoców i warzyw otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo - warzywnego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 45.

Produkty mleczne objęte programem to:

mleko białe

jogurt naturalny

kefir naturalny

serek twarogowy

W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 3 porcje mleka i przetworów mlecznych. Łączna liczba porcji mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu mlecznego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 40.

Ponadto, przypominamy szkołom, że zgodnie z Warunkami udziału w „Programie dla szkół” za jakość owoców i warzyw lub mleka i przetworów mlecznych udostępnianych dzieciom w ramach programu odpowiedzialność ponoszą zatwierdzeni dostawcy, którzy dostarczają porcje owocowo-warzywne lub mleczne do szkół. Szkoła podstawowa uczestnicząca w programie zobowiązana jest m.in. do każdorazowego sprawdzenia ilości i jakości dostarczonych przez dostawcę produktów. W przypadku, gdy dostarczone owoce i warzywa lub mleko i przetwory mleczne nie spełniają wymagań jakościowych lub ich wygląd/zapach budzą jakiekolwiek wątpliwości dotyczące świeżości i przydatności do spożycia nie powinny zostać przyjęte przez szkołę. Szkoła ma obowiązek odmówić przyjęcia tych produktów i zgłosić taką sytuację do dostawcy i Oddziału Terenowego KOWR. Natomiast dostawca zobowiązany jest do wymiany wadliwej partii produktów.

Jednocześnie informujemy, że szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w „Programie dla szkół” można uzyskać na stronie internetowej http://www.kowr.gov.pl/.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Departament Wspierania Konsumpcji