Stołówka szkolna Jadłospis Lista alergenów Koszty obiadów

Stołówka Szkolna

Lista alergenów

LISTA ALERGENÓW:

wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE Nr 1169/2011 w odniesieniu do składników obecnych w żywności

1 . ZIARNA zbóż  zawierające GLUTEN ,tzn. pszenica, żyto ,jęczmień,  owies,  orkisz  czy też pszenica  kamut  ,a także                ziarna odmian  hybrydowych powyższych zbóż  oraz produkty  przygotowane na ich bazie.

2. SKORUPIAKI i  produkty pochodne .

3. JAJKA  i  produkty   pochodne .

4. RYBY i  produkty   pochodne .

5. ORZESZKI  ZIEMNE ( arachidowe)  i produkty  pochodne.

6. SOJA  i  produkty  pochodne .

7. MLEKO i produkty pochodne .

8. ORZECHY tj. migdały ,orzechy laskowe orzechy włoskie  ,orzech  nerkowca, orzeszki  pekan  orzechy brazylijskie,  orzechy pistacjowe  ,orzechy makadamia a także  produkty pochodne z wyjątkiem orzechów wykorzystywanych do produkcji destylatów alkoholowych ,w tym alkoholu etylowego  pochodzenia  rolniczego .

9. SELER  i produkty pochodne.

10. GORCZYCA  i produkty pochodne .

11. NASIONKA SEZAMU i produkty pochodne.

12. DWUTLENKI SIARKI  i siarczyn w stężeniach powyżej 10 mg/kg lub 10mg/litr w przeliczeniu na całkowitą zawartość SO 2 dla produktów w postaci gotowej bezpośrednio do spożycia lub w postaci  przygotowanej do spożycia  zgodnie z instrukcjami  wytwórców.

13. ŁUBIN i produkty  pochodne .

14. MIĘCZAKI i produkty pochodne.