PROGRAMY...WYDARZENIA...KALENDARIUM...CIEKAWOSTKI...                                                                                           KONKURSY WYPOŻYCZENIA I ZWROTY KSIĄŻEK - NOWE ZASADY Książki online ... i nie tylko BIBLIOFIX - TOP KSIĄŻKI PROJEKTY

Nowości książkowe w bibliotece szkolnej NPRC 2.0

Z wielką radością informujemy, że mamy w bibliotece
ponad 500 nowych książek !!!!

Są to przede wszystkim nowości rekomendowane przez uczniów i pracowników szkoły.

Wszystkie pozycje zostały zakupione dzięki otrzymanemu dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 - edycja 2021 r. oraz wkładowi własnemu Powiatu Myślenickiego.

Mimo trudu włożonego w cały proces tworzenia listy książkek do kupienia (propozycje uczniów, rozmowy, pisanie wiadomości, kontaktowanie się z innymi bibliotekami (pedagogiczną, Biblioteką Publiczną w Trzemeśni) przeglądanie czasopism, stron wydawnictw, zbieranie opinii i in.) oraz samych zakupów, to radość naszych uczniów jest bezcenna, kiedy widzą tytuły swoich ulubionych autorów.

Wszystkie zakupione tytuły zostały już wprowadzone do katalogu bibliotecznego
i można je  wypożyczać !!!

Pozdrawiamy i zapraszamy do biblioteki szkolnej!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Priorytet 3 - wnioski na rok 2022  - Lubuski Urząd Wojewódzki - Portal Gov.pl

W 2021 roku Szkoła Podstawowa

im. Księdza Profesora Józefa Tischnera
w Trzemeśni została beneficjentem
Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
otrzymując wsparcie finansowe na zakup wyposażenia oraz książek do biblioteki szkolnej
w kwocie 15 000 zł
(12 000 zł z dotacji + 3000 zł Urząd Miasta i Gminy Myślenice)

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim, na lata 2021-2025
w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.
Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

Nasza Szkoła prowadzi  działania w ramach Priorytetu 3
„Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”–
Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowanie przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych.
Kierunek interwencji: 3.1. Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego.
Kierunek interwencji: 3.2 Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych.